Yhteystiedot

 

 

ÄÄNEKOSKEN ELÄKKEENSAAJAT RY, 

kokoontumiset Majakassa, os. Torikatu 6, 3:s kerros

Toimihenkilöt ja edustajat v. 2019

 

Puheenjohtaja:  Irma Lönnroth        050 411 9560 irma.lonnroth@gmail.com

Varapuh. joht:   Kirsti Herpman       050 5659 714  kirsti.herpman@gmail.com

Sihteeri:            Marja-Liisa Taipale 040 5538 599  marjaliisa.taipale@gmail.com   

Jäsenasiat:        Kirsti Herpman       050 5659 714  kirsti.herpman@gmail.com       

Taloudenhoitaja:Helena Kautto        040 591 2216  kauttohelena@gmail.com

Hannu Wacklin                        040 5941 121  hannuwacklin@gmail.com

Jorma Ruotsalainen                 040 8312 644  jormaruotsalainen41@gmail.com

Heikki Tuimala                        040 0409 506  eine.tuimala@hotmail.com

Marja Rautiainen                     040 0945 993  marjatuulikkirautiainen@hotmail.fi

 

Varajäsenet:

Tuovi Ruotsalainen                  040 5881 473  ruotsalainentuovi@gmail.com

Ilkka Herpman                        046 8700 235  ilkka.herpman@gmail.com

Eero Hakonen                         040 5953 480  eero.hakonen@pp.inet.fi

Eine Tuimala                           040 7224 311  eine.tuimala@hotmail.com 

 

 

Jäsenmaksu on v. 2019  15,00 €

Jäsenmaksun voi suorittaa suoraan yhdistyksen tilille no FI91 5543 0120 0479 91

Syksyn 2017 ruskamatkalta
Syksyn 2017 ruskamatkalta
Syksyn 2017 ruskamatkalta
Syksyn 2017 ruskamatkalta

 

Äänekosken Eläkkeensaajat tekevät vuosittain retkiä mitä kauniimpiin maisemiin. Mitä jos tulisit mukaan?

 

Olemme vuoden 2019 alussa sopineet yhteistyöstä Äänekoskella Ala-Keiteleen Sydänyhdistys ry:n kanssa mahdollisista yhteisistä matkoista ja retkistä. Ala-Keiteleen Sydänyhdistys ry ilmoittaa matkoistaan paikallislehtien seurapalstoilla kuten EKL:kin. Jos kiinnostut heidän retkistään ja saadaksesi lisätietoa, voit ottaa suoraan yhteyttä puheenjohtaja/matkavastaava Martti Sormuseen, puh.no 0400 916 335 tai martti.sormunen66@gmail.com. Matkoille pääsee mukaan ilmoittautumisjärjestyksessä.

 

Runonlausuntaa Päiväkeskuksessa, ajankohdat Päiväkeskuksen viikko-ohjelmassa

Kuoroharjoitukset erikseen sovittavina aikoina kuoronjohtaja Hannu Wacklinin johdolla